Рада молодих науковців Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, далі Рада, станом на кінець 2008 року, поєднує інтереси 114 молодих вчених (інженерів, аспірантів, наукових співробітників), що працюють в ІРЕ НАН України. У склад Ради входить 19 представників наукових підрозділів ІРЕ НАНУ.
У звітній період Радою проведена така робота:
1. Організовано та проведено VIII Харківську конференцію молодих науковців „Радіофізика та електроніка, біофізика” (YSC-2008 // 25-27.11.2008 р. // ІРЕ НАНУ, Харків // www.ysc.org.ua ). Цього року конференція зібрала понад 120 молодих науковців із різних інститутів НАН та МОН України з Харкова, Києва, Львова, Дніпропетровська, Донецька, Одеси, Севастополя, Чернівців, Ужгороду, Херсону та Ялти, а також колег із Росії (Москва, Томськ, Новосибірськ, Єкатерінбург та Саратов ), Білорусії (Мінськ, Гомель) та Польщі (Гданськ, Люблін). Загальна кількість представлених під час конференцій доповідей становила 105 із 126, що були прийняті до участі.
Цього року до організації конференції були залучені декілька професійних наукових товариств, серед яких об'єднана студентська секція Американського та Міжнародного Оптичних Товариств ( OSA , SPIE ) ІРЕ НАНУ, Східноукраїнське відділення IEEE та студентські секція і відділення IEEE IRE . Об'єднання зусиль дозволило розширити географію учасників заходу та запросити видатних лекторів, чиї виступи стали важливою складовою успіху конференції.
У рамках конференції відбувся конкурс на найкращу роботу, за результатами котрого були ві відзначені 18 робот, 6 з яких були представлені науковцями із ІРЕ. Призери конкурсу були нагороджені почесними грамотами та цінними призами, що були надані ІРЕ НАНУ, міжнародним благодійним фондом Олександра Фельдмана, Східноукраїнським відділенням IEEE та студентським відділенням OSA/SPIE IRE.
2. Проведено , у рамках YSC-2008 спільно зі студентським секцією OSA/ SPIE ІРЕ НАНУ, третій відкритий науковий семінар "Young Researchers Career Development Workshop: Bridging a gap between education and career in electromagnetics and photonics " (26.11.2008 // ІРЕ НАНУ, Харків). Програма Семінару включала: (і) виступи заслужених лекторів про останні досягнення в області електродинаміки ти фотоніки; (іі) презентації міжнародних професійних наукових товариств, а саме: IEEE, IET, EuMA, OSA, SPIE та іншіх, а також професійних молодіжних організацій, що існують у Харкові, та можливості, які вони пропонують для молодих науковців; (ііі) майстер-клас „ На шляху до успіху ”, в рамках якого учасники семінару мали нагоду поспілкуватися зі своїми колегами, що мають досвід роботи у провідних наукових установах Великобританії та Європейського Союзу та чиї наукові результати вже отримали визнання на міжнародному рівні. Семінар зібрав понад 30 учасників із України та Польщі.
3. Продовжено роботу з підтримки веб-сайту Ради, де висвітлюється робота Ради та розміщуються інформаційні повідомлення про конференції, конкурси, гранти та інша корисна та цікава інформація.
Також слід відзначити наступне:
В 2008 році молоді вчені ІРЕ здобули декілька найпрестижніших національних та міжнародних премій і нагород, серед яких Премія Президента України, Нагороди „Найкращій молодий науковець Слобожанщини”, IEEE APS Graduate Fellowship Award та інші.
В 2008 році на базі ІРЕ продовжили свою роботу три студентські секції міжнародних професійних міжнародних організацій, а саме: IEEE Student Branch & IEEE MTT Student Chapter, та об'єднана секція OSA/SPIE IRE Student Chapter. Дуже приємно відзначити, що цього року OSA IRE Student Chapter (www.ireosa.org) , за його активну роботу, було визнано найкращою студентською секцією (у номінацію 16+), та нагороджено OSA EXCELLENCE AWARD .
На сьогодні ці секції об'єднали понад 60 молодих науковців з ІРЕ, РІАНУ, ФТІНТУ, ХНУ та ХНУРЕ. Участь в роботі секцій – це унікальний досвід співпраці та можливість дізнатися більше про сучасну науку та можливості, що існують для реалізації своїх мрій та ідей у молодих науковців. До участі в роботі секцій запрошуються всі бажаючі.
В цілому роботу Ради у 2008 ріці можна визначити як стабільну. Хочеться відзначити хорошу роботу організаційного комітету молодіжної конференції YSC-2008, яка дозволила провести конференцію на високому рівні. Основним досягненням цього року стало налагодження взаємодії із іншими молодіжними професійними організаціями, що відкриває нові можливості для реалізації спільних наукових та соціальних проектів.
Серед того, що зробити не вдалося, слід відзначити наступне: незважаючи на значні зусилля, не вдалося суттєво підвищити участь молодих науковців ІРЕ в наукових семінарах та конференції та не вдалося провести третій щорічний конкурс на звання „Кращого молодого науковця ІРЕ НАН України за результатами року”, що трапилося через відсутність претендентів. Сподіваємось, що у наступному ріці обидва ці завдання будуть успішно виконані.
Наприкінці, хочу висловити подяку членам Ради, що приймали активну участь в її роботі та всім тим, хто допомагав та був з нами на протязі останніх двох років. Діюча Рада закінчує свою роботу, і за два місяці відбудуться її перевибори.
Рада висловлює вдячність Дирекції ІРЕ НАНУ за постійну допомогу та підтримку.
Борискін А.В.
Голова Ради
к.ф.-м.н., ст.н.с. від. 12