Совет молодых учёных ИРЭ НАНУ

ПОЛОЖЕННЯ
про Раду молодих вчених Інституту радіофізики та електроніки
ім. О.Я. Усикова НАН України

1. Загальні положення

Рада молодих вчених Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (далі – Рада) – це громадська організація, що утворена для сприяння професійному становленню починаючих науковців, набуттю ними досвіду, їх творчому зростанню, максимальному використанню наукового потенціалу молоді, тощо.

Рада створена на підставі Постанови Президії Національної академії наук України № 206 від 23.06.99 “Про перелік заходів щодо поповнення установ НАН України науковою молоддю та посилення роботи з молодими вченими і спеціалістами НАН України” та нормативних документів НАН України та Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України).

Засновником Ради молодих вчених є Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України. Інститут надає Раді організаційну, консультаційну та матеріальну підтримку.

Рада сприяє виконанню задач ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України з підготовки наукових кадрів, виконання наукових досліджень, пропаганди новітніх досягнень фізики серед академічної молоді і залучення її до науково-дослідної та науково-організаційної роботи за актуальними напрямками.

Рада молодих учених представляє інтереси молодих дослідників і фахівців (науковців, аспірантів, докторантів, інженерів, а також студентів ВУЗів, що працюють за сумісництвом в наукових підрозділах) ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України у віці до 35 років.

2. Організаційна структура Ради молодих вчених

Членами Ради можуть бути інженери наукових підрозділів, аспіранти, докторанти та науковці ІРЕ ім. О.Я. Усикова НАН України у віці до 35 років включно.

Рада молодих вчених ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України складається з голови, заступника з наукової роботи, секретаря і представників наукових напрямків, що існують в ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України.

Термін повноважень Ради кожного скликання складає 2 роки.

До Ради входять не менше 12 та не більше ніж 18 членів за наступною схемою:

- Голова Ради та його заступник з наукової роботи обираються загальними зборами молодих вчених ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України з числа запропонованих Вченою радою кандидатур.

- Кандидатури представників наукових напрямків висуваються науковими семінарами ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України з числа молодих вчених і обираються загальними зборами молодих вчених Інституту простою більшістю голосів. Представництво наукових напрямків у Раді молодих вчених ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України здійснюється пропорційно до кількості молодих вчених, що об’єднуються відповідними науковими напрямками.

- Кандидатура секретаря Ради пропонується головою Ради та затверджується Радою молодих вчених.

Загальні збори вважаються чинними, якщо є присутніми понад 2/3 від загальної кількості молодих вчених.

Рішення Ради молодих вчених вважається чинним, якщо під час його прийняття простою більшістю голосів на засіданні Ради присутні не менше 2/3 членів Ради.

Член Ради молодих вчених може за власним бажанням припинити участь в роботі Ради.

Рада молодих вчених має право рекомендувати відповідному науково-кваліфікаційному семінару відкликати свого представника у разі його систематичної відсутності на засіданнях Ради.

Рада молодих вчених керується у своїй діяльності Положенням, яке затверджується (та в разі необхідності переглядається) Вченою радою.

3. Зміст роботи Ради молодих вчених

Всією своєю діяльністю Рада сприяє виконанню задач, поставлених перед Інститутом радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, і з цією метою:

1. Проводить заходи, спрямовані на надання молодим вченим і фахівцям допомоги в опануванні ними навичок дослідницької і наукової роботи, сприяє зростанню їх знань і професійної майстерності. Сприяє у публікації наукових статей і участі в наукових конференціях, що проводяться в ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України та інших організаціях.

2. Знайомить молодих фахівців із традиціями, історією колективу, основними напрямками його роботи і перспективами розвитку. Сприяє вихованню молодих вчених і фахівців в найкращих традиціях Інституту і сучасної науки, професійному зростанню кожного молодого вченого і фахівця відповідно до його знань, здібностей та вподобань.

3. Щорічно організує конференцію молодих вчених ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України.

4. Бере участь у підведенні підсумків наукової роботи молодих вчених та аспірантів.

5. Організує консультативну допомогу з опанування сучасною обчислювальною технікою й автоматизованими системами експерименту.

6. Залучає молодь до активної науково-дослідницької роботи. Допомагає молодим науковцям з підготовкою до вступу в аспірантуру та складання кандидатських іспитів. Піклується про оволодіння іноземними мовами науковою молоддю ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України.

7. Рада молодих учених щорічно звітує про свою роботу перед Вченою радою ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України.

Пропозиції щодо формату заходів Ради молодих вчених готуються керівництвом Ради і узгоджуються із складом Ради. Керівництво звітує про проведення заходів перед Радою.

4. Права Ради молодих вчених

З метою забезпечення найбільш повного урахування інтересів молодих науковців Рада молодих вчених на період своїх повноважень висуває зі свого складу кандидатуру представника для обрання до складу Вченої ради. Представник повинен мати науковий ступінь не нижчий за кандидата наук. Представник звітує Раді молодих вчених про результати засідань Вченої ради. По закінченні терміну повноважень Ради молодих вчених представник складає свої повноваження члена Вченої ради.

Рада молодих вчених рекомендує обраного Радою представника відповідної кваліфікації до складу кожної атестаційної комісії, в яких розглядаються справи молодих вчених ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України.

Рада молодих вчених рекомендує представника Ради відповідної кваліфікації, який вводиться дирекцією ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України до складу комісії з підтвердження стажу роботи в науковій сфері при розгляді справ молодих вчених.

Рада молодих вчених має право:

1. Вносити керівництву ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України свої рекомендації і пропозиції з будь-яких питань наукової діяльності.

2. Організовувати творчі зв'язки молодих вчених ІРЕ ім. О.Я.Усикова НАН України з вченими і фахівцями науково-дослідницьких організацій.

3. Вносити пропозиції керівництву Інституту про відрядження молодих вчених у вітчизняні та закордонні наукові установи, на наукові симпозіуми і конференції різних рівнів.

4. Вносити до плану роботи Вченої ради Інституту пропозиції щодо виступів молодих науковців Інституту та інших установ з науковими доповідями.

5. Організовувати і проводити школи молодих вчених, їхні творчі звіти, огляди, конкурси, тощо.

6. Організовувати лекції та доповіді провідних вітчизняних і зарубіжних фахівців, що знайомлять молодь з новітніми досягненнями вітчизняної і закордонної науки.

7. Висувати претендентів на здобуття національних і міжнародних молодіжних премій, стипендій та грантів.