Совет молодых учёных ИРЭ НАНУ

Текущие дела Проекты и Предложения Протоколы заседаний

Отчет о деяетльности Совета

2003 2004 2005 2006 2008


Рада молодих вчених Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, далі Рада, станом на кінець 2006 року, поєднує інтереси понад 100 молодих вчених (інженерів, аспірантів, наукових співробітників) ІРЕ НАН України. У склад Ради входять 18 представників різних підрозділів ІРЕ НАНУ, до обов'язку яких входить віддзеркалювання інтересів молодих науковців у підрозділах і семінарах, від яких вони були обрані.

У звітній період Радою проведена така робота:

1. Організовано та проведено щорічну Харківську конференцію молодих науковців "Радіофізика та електроніка" (ХКМН-06 // 13-14.12.2006 р. // ІРЕ НАНУ, Харків). Цього року конференція зібрала разом молодих науковців різних установ НАН та МОН України з Харкова, Дніпропетровська, Донецька, Києва, Кривого Рогу, Львова, Луцьку, Миколаїва, Севастополя, Сум, та Ужгороду, а також Росії (Саратов, Санкт-Петербургу та Фрязіно) та Білорусії (Мінську). Приємно відзначити зростаючий інтерес молоді до Харківської конференції - для участі в конференції було прийнято 116 робіт, автори і співавтори яких належать до 43 установ, з яких 5 з Росії та по одної з Білорусії, Іспанії, Кореї, Словатчини та Франції.

Під час конференції було організовано доповіді провідних вчених ІРЕ НАНУ, Національного наукового центру „Харківський фізико-технічний інститут”, Інституту іоносфери НАН і МОН України, та Київського авіаційного інституту, метою яких було висвітлення стану наукових напрямків, які притягують найбільшу увагу сучасного світового електромагнітного суспільства, а саме твердотільної та плазмової фізики, біофізики, тощо. Крім того у рамках конференції, за підтримки IEEE Aerospace and Electronic Systems Society , було проведено міні-симпозіум присвячений питанням авіаційної безпеки та метрології. Доповіді були відкритими і становили одну із складових успіху конференції, популярність якої серед молодих науковців різних закладів України, та востаннє і поза її межами, зростає з кожним роком.

У рамках конференції відбувся конкурс на найкращу доповідь (окремо по кожній секції), за результатами якого було відзначено 17 робіт, з яких 8 було представлено молодими науковцями ІРЕ НАНУ. Переможцям було вручено дипломи та іменні премії. Ще дві роботи було відзначено спеціальними призами від Харківського студентського відділення Optical Society of America при Харківському національному університеті.

2. Радою було ініційовано проведення щорічного конкурсу на кращого молодого науковця ІРЕ НАН України за результатами року у декількох номінаціях. Метою проведення конкурсу, згідно до розробленого положення, є: (і) стимулювання бажання та готовності молоді до участь у наукових дослідженнях, (іі) стимулювання молодих науковців ІРЕ до публікування своїх наукових результатів у провідних українських та міжнародних наукових журналах та прийняття особистої участі у наукових конференціях та семінарах, (ііі) привернення уваги молодих науковців ІРЕ до існуючих національних та міжнародних наукових програм та конкурсів для молодих науковців. У першому конкурсі, підведення результатів якого було присвячено Дню науки, прийняли участь 9 молодих науковців ІРЕ. Почесні грамоти переможцям було вручено на урочистому засіданні Вченої ради ІРЕ НАНУ.

3. Радою було організовано та проведено декілька відкритих наукових семінарів, під час яких були заслухані доповіді молодих науковців ІРЕ та інших установ.

4. Волонтери із числа членів Ради приймали активну участь при підготовці та проведенні XI міжнародної конференції Mathematical Methods in Electromagnetic Theory (MMET*06, 26-30.06.2006 // Харків), яка проводиться кожні 2 роки Східноукраїнським об'єднаним відділенням всесвітнього наукового співтовариства IEEE і традиційно збирає понад 180 наукцовців з України, стран СНД, Європи, Америки та Японії.

5. Радої, спільно зі студентським відділенням Optical Society of America (OSA) при Харківському національному університеті ім. Каразіна, було організовано та проведено в рамках конференции ММЕТ*06 відкритий науковий Семінар "Young Scientist Carrer Development Workshop" (26.06.2006 // Харків), метою якого було (і) привернути увагу одного із напрямків науки, що активно розвивається останнім часом, а саме нанофотоніки, та (іі) проінформувати молодих вчених про існуючі можливості щодо отримання наукових грантів та стипендій від Українських та закордонних фондів та установ. В рамках семінару відбулися 8 запрошених доповідей, включаючи доповідь заслуженого лектора від OSA. Учасниками семінару стали понад 50 молодих науковців із різних установ Харкова, Києва, Сімферополя та Чернівців. Також було проведено конкурс робіт, за результатами якого переможець (М. Нестеров, ІРЕ НАНУ) отримав грант для участі у науковій школі 2007 ICTP Winter College on Optics (м. Триєст, Італія), присвяченій Fibre Lasers and Advances on Fibre Optics.

6. Продовжено работу по підтримці та оновленню інформації на Інтернет сторінки Ради молодих вчених ІРЕ.

Також слід відзначити наступне:

В 200 6 р. молоді вчені ІРЕ НАН України брали активну участь в роботі міжнародних та національних наукових конференціях та конкурсах, де здобули значну кількість винагород та почесних грамот. Серед яких: грант Президента України для підтримки наукових досліджень молодих вчених, гранти Європейської Мікрохвильової Асоціації, Європейської Молекулярно-Біологічної Організації, стипедії INTAS та стипендії й нагороди від Харківської обласної Ради, тощо. (детальніша інформація про досігнення молодих науковців ІРЕ НАНУ)

Стосовно організації роботи Ради в 2006 році, як і у попередні роки, вона била досить стабільна та результативна, про що свідчить перелік виконаних справ. Але хочеться відзначити приємну річ – цього року, під час підготовки та проведення конференції молодих вчених, до ентузіастів із числа членів ради, приєдналася значна кількість волонтерів із молодих вчених ІРЕ і навіть інших установ, а саме Харківського політехнічного інституту, Радіоастрономічного Інституту та Харківського національного університету. Саме це і забезпечило безсумнівний успіх конференції, про який щонайкраще свідчить кількість та рівень поданих та виконаних під час конференції доповідей, а також відгуки учасників. Я сподіваюся, що ці молоді науковці прийдуть наступного року до Ради молодих вчених ІРЕ і зроблять її роботу ще більш продуктивною.

Слід відзначити ще одну важливу річ – цього року не відбулися перевибори Ради, які мали бути проведені у червні 2006 року. Це трапилося через ряд технічних причин, серед яких є і об'єктивні складнощі реалізації процедури висунення кандидатів та проведення загальних зборів під час літніх відпусток. У зв'язку з цим, з метою виправлення ситуації та запобігання аналогічних подій у наступному, Радою підготовлено пропозицію щодо перенесення терміну перевиборів з червня на січень. З нашої точки зору, це є також доцільним та зручним з точки зори проведення щорічної Харківської конференції молодих науковців, що традиційно проводиться у грудні місяці.

Користуючись нагодою, Рада запрошує молодих вчених приєднуватися до роботи Ради, висловлювати свої ідеї та побажання стосовно пропозицій, що були підготовлені, та висувати свої особисті.

Рада висловлює вдячність Дирекції ІРЕ НАНУ за допомогу та підтримку.

Артем Борискін
Голова Ради молодих вчених ІРЕ НАНУ
к.ф.-м.н., н.с. від. 12