Совет молодых учёных ИРЭ НАНУ

Текущие дела Проекты и Предложения Протоколы заседаний

Отчет о деяетльности Совета

2003 2004 2005 2008

Рада молодих вчених Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, далі Рада, станом на кінець 2005 року, поєднує інтереси майже 120 молодих вчених (інженерів, аспірантів, наукових співробітників) ІРЕ НАН України. У склад Ради входять 18 представників різних підрозділів ІРЕ НАНУ, до обов'язку яких входить віддзеркалювання інтересів молодих науковців у підрозділах і семінарах, від яких вони були обрані.

У звітній період Радою проведена така робота:

1. Організовано та проведено щорічну Харківську конференцію молодих науковців "Радіофізика та НВЧ електроніка" (ХКМН-05 // 14-17.12.2005 р. // ІРЕ НАНУ, Харків). Цього року конференція вже традиційно зібрала разом молодих науковців різних установ НАН та МОН України з Харкова, Києва, Львова, Дніпропетровська, Донецька, Севастополя. Варто відзначити значне розширення географії конференції - для участі в конференції було подано 95 робіт, автори і співавтори яких належать до 34 установ, з яких дві з Росії та по одної з Австрії, Германії, Мексики, Словаччини, Польщі та Франції.

Під час конференції було організовано доповіді провідних вчених ІРЕ НАНУ, Харківського національного університету та Харківського національного об'єднаного науково-дослідницького інституту Збройних Сил України, метою яких було висвітлення стану наукових напрямків, які притягують найбільшу увагу сучасного світового електромагнітного суспільства, а саме нанотехнології, радіолокація, тощо. Ці напрямки активно і успішно розвиваються і в ІРЕ НАНУ. Доповіді були відкритими і становили одну із складових успіху конференції, популярність якої серед молодих науковців різних закладів України, та востаннє і поза її межами, зростає з кожним роком.

У рамках конференції відбувся конкурс на найкращу роботу. Почесними грамотами та іменними преміями було відзначено 15 робіт, з яких 7 було представлено молодими науковцями ІРЕ НАНУ.

Додатково до наукової програми, для учасників конференції було організовано візити до унікального експериментального центру Інституту Іоносфери НАН і МОН України, який має статус Національного надбання України, музею природи Харківського національного університету ім. Каразіна, а також музею історії розвитку ІРЕ НАН України.

2. Підготовлено ряд пропозицій до дирекції та ОНТІ ІРЕ НАНУ, а також Президії НАНУ, щодо покращення умов праці, життєдіяльності та доступу до інформації для молодих вчених. Серед них можна відзначити, наприклад, пропозиції до Президії НАНУ щодо пільгового кредитування молодих науковців для придбання житла, які знайшли часткове відображення у постанові Каб. Мін. України №592 від 15 липня 2005 р. "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України з питань забезпечення молоді житлом"; пропозицій до Вченої Ради ІРЕ НАНУ стосовно процедури висування претендентів на отримання стипендій Президента та НАНУ для молодих науковців та пропозиції до дирекції ІРЕ НАНУ щодо реформування роботи веб сайту Збірника наукових праць ІРЕ НАНУ. Зараз готуються пропозиції щодо створення регулярного наукового семінару молодих науковців ІРЕ НАНУ, проведення конкурсу наукових проектів молодих науковців ІРЕ НАНУ та інші.

3. Реорганізовано роботу веб-сайту Ради. Вся робота по розробці сайту, його наповненню та підтримці виконується на волонтерських началах.

4. Силами волонтерів з членів Ради та молодих науковців ІРЕ НАНУ на території інституту було відбудовано волейбольну площадку, яка не існувала вже понад десять років.

5. Рада прийняла участь в підготовці і проведенні урочистих зборов з нагоди 50-ти річчя заснування ІРЕ НАН України.

Також слід відзначити наступне:

В 2005 р. молоді вчені ІРЕ НАН України брали активну участь в роботі міжнародних та національних наукових конференціях та конкурсах, де здобули значну кількість винагород та почесних грамот. Серед них: грант Президента України для підтримки наукових досліджень молодих вчених, IEEE EDS Graduate Fellowship Award 2005, іменні стипендії INTAS, призи на конкурсі проектів, який було організовано корпорацією Samsung, відзнаки на конференціях, тощо.

Як стало відомо лише нещодавно, проект "Осередок підтримки та координації взаємодії молодих науковців", який було підготовлено Радою та подано на конкурс президента України для талановитої молоді в травні 2004 р, не отримав фінансування. Цей проект був спрямований на надання інформаційної підтримки молодим вченим, об'єднання молодих вчених і розрізнених професійних молодіжних організацій і, таким чином, стимулювання розвитку Української науки в цілому. Для досягнення поставленої мети було запропоновано створення інформаційного Інтернет порталу силами молодих науковців ІРЕ НАНУ. З-за відсутності фінансування реалізація проекту в повному обсязі є неможливою.

Що стосується організації роботи Ради в 2005 році, її можна відзначити як стабільну та результативну. Нажаль, як і у попередні роки, участь молоді в роботі Ради є дуже обмеженою, що не дозволяє, з-за відсутності зворотного зв'язку, належним чином коригувати напрямки роботи Ради.

Користуючись нагодою, Рада закликає молодих вчених приєднуватися до роботи Ради, висловлювати свої ідеї та побажання стосовно пропозицій, що були підготовлені, та висувати свої особисті.

Рада висловлює вдячність Дирекції ІРЕ НАНУ за допомогу та підтримку.


Артем Борискін
Голова Ради молодих вчених ІРЕ НАНУ
к.ф.-м.н., н.с. від. 12