Совет молодых учёных ИРЭ НАНУ

Текущие дела Проекты и Предложения Протоколы заседаний

Звіт про діяльність ради молодих науковців ІРЕ НАНУ у 2007 році

2003 2004 2005 2006 2007 2008


Рада молодих науковців Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, далі Рада, станом на кінець 2007 року, поєднує інтереси 106 молодих вчених (інженерів, аспірантів, наукових співробітників), що працюють в ІРЕ НАН України. У склад Ради входить 19 представників наукових підрозділів ІРЕ НАНУ.

У звітній період Радою проведена така робота:

1. Організовано та проведено щорічну Харківську конференцію молодих науковців „Радіофізика та електроніка” (YSC-2007 // 12-14.12.2007 р. // ІРЕ НАНУ, Харків). Цього року в конференції прийняли участь молоді науковців із різних інститутів НАН та МОН України з Харкова, Києва, Львова, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Донецька, Севастополя, Сімферополя, Сум, Чернівців, Ужгороду, та колег з Росії ( Барнаулу, Калінінграду та Саратова ), Чехії та Іспанії. Приємно відзначити подальше розширення географії конференції – для участі в конференції було прийнято 109 робіт, автори та співавтори яких належать до 49 установ України, Росії, Болгарії, Германії, Іспанії, Італії, Кореї, Мексики, США, Франції та Японії.

Під час конференції було організовано лекції провідних вчених ІРЕ НАНУ, Харківського національного університету радіоелектроніки, Фізико-технічного Інституту низьких температур НАНУ, Інституту Радіоастрономії та спільної Українсько-Турецької лабораторії, метою яких було висвітлення стану наукових напрямків, які притягують найбільшу увагу сучасного світового електромагнітного суспільства, а саме нанотехнології, радіолокація, тощо. Ці напрямки активно і успішно розвиваються і в ІРЕ НАНУ. Лекції були відкритими і становили одну із складових успіху конференції, популярність якої в України та поза її межами зростає з кожним роком.

Окрім вже традиційних секцій, тематика яких відповідає тематиці основних напрямків роботи ІРЕ, цього року була організована та успішно проведена секція з оптики і фотоніки, що стало можливим завдяки співпраці з колегами із студентських відділень Американського оптичного товариства (OSA) Харківського національного університету та ІРЕ НАНУ.

У рамках конференції відбувся конкурс на найкращу роботу: дипломами та почесними грамотами були відзначені 24 роботи. Додатково до наукової програми, для учасників конференції було організовано візит до Харківського планетарію, автобусну екскурсію по місту, виставку фотографій, а також Welcome party та банкет.

2. Проведено, спільно зі студентськими відділенням OSA при ХНУ та при ІРЕ НАНУ, другий відкритий науковий семінар "Young Scientist Carrer Development Workshop: Bridging a gap between education and career" (25.06.2006 // Харків). Програма Семінару включала: (і) виступи провідних вчених про напрямків науки, що активно розвивається останнім часом у всесвіті та в Україні, а також про умови праці та можливості працевлаштування для молоді в наукових установах Харкова;
(іі) презентації міжнародних професійних наукових товариств, а саме: IEEE, IET, EuMA, OSA, SPIE, та іншіх, а також професійних молодіжних організацій, що існують у Харкові, та можливостей, які вони пропонують для молодих науковців; (ііі) Мастер-клас „ На шляху до успіху ”, в рамках якого молоді науковці з ІРЕ ділилися досвідом своєї роботи та розповідали про те, як правильно та найбільш ефективно презентувати наукові результати (писати статті, заявки на гранти, тощо).

3. Проведено другий конкурс на звання „Кращого молодого науковця ІРЕ НАН України за результатами року”. За результатами конкурсу було визначено 7 переможців у різних номінаціях, яким було вручено почесні грамоти.

4. Волонтери з числа членів Ради та молодих науковців Інституту прийняли участь у підготовці та проведенні VI міжнародного симпозіуму з фізики та техніки мм та суб-мм хвиль (MSMW-2007), Харків, 25-30.06.2007 р.

5. Продовжено роботу з розробки та підтримки веб-сайту Ради, де висвітлюється робота Ради та розміщуються інформаційні повідомлення про конференції, конкурси, гранти та інша корисна та цікава інформація.

Також слід відзначити наступне:

В 2007 році на базі ІРЕ було створено три студентські секції міжнародних професійних міжнародних організацій, а саме:

•  IEEE Student Branch & IEEE MTT Student Chapter

•  OSA IRE Student Chapter

•  SPIE IRE Student Chapter

На сьогодні ці секції об ' єднали понад 50 молодих науковців з ІРЕ, ФТІНТУ, РІАНУ, ХНУ та інших установ. Участь в роботі секцій – це унікальний досвід співпраці та можливість дізнатися більше про сучасну науку та можливості, що існують для реалізації своїх мрій та ідей у молодих науковців. До участі в роботі секцій запрошуються всі бажаючі.

В цілому 2007 рік можна визначити як досить успішний, про що свідчить результативна робота Ради на протязі всього року. Особливо хочеться відзначити хорошу роботу організаційного комітету молодіжної конференції YSC-2007, яка дозволила провести конференцію на високому рівні, що було відзначено усіма учасниками конференції. Нажаль, участь молоді із ІРЕ в конференції була досить незначною, порівнюючи з минулими роками. Незважаючи на це нагороди, і відзнаки, що були отримані нашими колегами на різних конкурсах і конференціях поза межами ІРЕ, свідчать про активну і плодотворну наукову роботу молоді ІРЕ та залишають надію, що наступного року в рамках YSC пролунають цікаві доповіді також і від авторів нашого Інституту.

Що стосується організації роботи новообраної Ради молодих вчених в 2007 році, її можна оцінити як конструктивну та результативну. Приємно відзначити зростаючий інтерес і приєднання до роботи Ради молоді інституту, що є дуже важливим. Ми і надалі запрошуємо усіх бажаючих приймати участь в роботі Ради, висловлювати свої ідеї та побажання стосовно пропозицій, що були підготовлені, та/або висувати свої особисті.

Рада висловлює вдячність Дирекції ІРЕ НАНУ за допомогу та підтримку.

Артем Борискін
Голова Ради молодих вчених ІРЕ НАНУ
канд. фіз.-мат. наук, с.н.с. від. 12